Godziny pracy biblioteki szkolnej

Środa 8.oo - 14.oo
Czwartek 8.oo - 14.oo
Piątek 8.oo - 14.oo

W czasie nauczania zdalnego biblioteka jest czynna codziennie.
Aby wypożyczyć książkę należy napisać na Librusie do pracownika biblioteki wiadomość z podaniem tytułu książki, którą chce się wypożyczyć. Po otrzymaniu potwierdzenia książkę można odebrać każdego dnia od poniedziałku do piątku do godziny 17:00 na portierni od strony ul. Norwida.
W ten sam sposób można książkę oddać wraz z karteczką z imieniem i nazwiskiem ucznia.
Zachęcamy do korzystania z katalogu E-biblio na Librusie (z konta uczniowskiego), by zapoznać się z nowościami w naszej bibliotece.

Ze zbiorów naszej biblioteki korzystają uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły. Większość pozycji stanowi literatura dziecięca i młodzieżowa oraz lektury szkolne. Dużym zainteresowaniem cieszy się księgozbiór podręczny, zawierający encyklopedie, słowniki, atlasy oraz pozycje z różnych dziedzin wiedzy.
   Biblioteka dysponuje dwoma pomieszczeniami: wypożyczalnią połączoną z czytelnią oraz pracownią multimedialną.
   W celu popularyzacji książki i czytelnictwa biblioteka organizuje m.in. konkursy czytelnicze, recytatorskie, spotkania przy książce, pasowanie na czytelnika uczniów klas I, wystawki książek i gazetki ścienne. W bibliotece możesz: wybierać i wypożyczać książki, czytać czasopisma, przygotować się do lekcji, wyszukiwać informacje, korzystać z komputerów z Internetem, uśmiechać się.